Dlaczego nie mamy jeszcze równych wynagrodzeń?

W 1963 roku ustawa o równej płacy zabroniła mężczyznom i kobietom otrzymywania różnych wynagrodzeń za podobną pracę. A w lutym 2022 r. narodowa drużyna piłki nożnej kobiet USA rozstrzygnęła pozew o wartości 24 milionów dolarów , aby ich wynagrodzenia były równe ich męskim odpowiednikom. Ale ogólnie rzecz biorąc, kobiety nadal nie zarabiają tyle, co mężczyźni.

Kocham to dla nas.

Ogólnie rzecz biorąc, kobiety dostają 83 centy za każdego dolara zarobionego przez mężczyznę. Z niektórymi kobietami BIPOC jest gorzej. Czarnoskóre kobiety zarabiają średnio 58 centów, rdzenne Amerykanki 50 centów, a Latynoski i Latynoski zarabiają średnio 49 centów na każdego dolara zarobionego przez mężczyznę. Dotyczy to nie tylko dzisiejszych wypłat. Niższe wynagrodzenie przyczynia się do znacznie większej przepaści majątkowej między kobietami a mężczyznami.

Dlaczego to się dzieje?

Po pierwsze, tradycyjne normy płci często kierują kobiety na gorzej płatne role (pomyśl: pomoce domowe i opiekunki do dzieci) i zniechęcają je do lepiej płatnej pracy. Od kobiet oczekuje się również, że często będą zajmować się nieodpłatną opieką nad członkami rodziny. To może skrócić ich godziny pracy lub nadmiernie je rozciągnąć. Psst… ponad milion kobiet, które odeszły z rynku pracy od lutego 2020 roku, jeszcze nie wróciło. 

Och, dyskryminacja ze względu na płeć nadal istnieje. Nawet jeśli nie jest to jawne. Przykład: mężczyźni, którzy stanowią większość menedżerów, są mniej skłonni do mentorowania pracownic, co zmniejsza szanse kobiet na awans. Inny przykład: „podwójne wiązanie” – paragraf 22, w którym kobiety muszą być asertywne, aby uzyskać to, czego chcą, ale są karane lub postrzegane jako zbyt agresywne, gdy o to proszą.

Jak możemy to naprawić?

Podniesienie świadomości. Ustanowiono różne Dni Równych Wynagrodzeń , aby zwrócić uwagę na różnice w wynagrodzeniach. Główny dzień 2022 r. przypada 15 marca — oznacza to, jak daleko w tym roku kobieta w USA musiałaby pracować średnio, aby dogonić wynagrodzenie mężczyzny od 2021 r. Dzień Równych Płac Czarnych Kobiet przypada 21 września. Dzień Równych Płac Kobiet przypada 1 grudnia, a Dzień Równych Płac Latynosów przypada 8 grudnia. 

Im więcej osób rozpozna i zrozumie różnicę w wynagrodzeniach, tym większą presję może wywierać na pracodawców i rząd, aby wprowadzić zmiany systemowe i je naprawić. Na przykład wspieranie przejrzystości płac, oferowanie programów mentorskich i wyraźnych możliwości rozwoju oraz zapewnianie płatnego urlopu rodzinnego i urlopu medycznego.

Czy jest coś, co mogę zrobić?

Naród musi współpracować, aby znieść bariery dla równej płacy. Ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby teraz zarabiać więcej i pomóc zlikwidować lukę.

  • Poproś o więcej pieniędzy. Dzisiejszy szalony rynek pracy może dać ci rzadką przewagę, aby dążyć do większej liczby, ponieważ pracodawcy mają trudności z zatrzymaniem pracowników. Więc zbuduj swoją sprawę, aby na to zasłużyć. Zwróć uwagę na nowe obowiązki, które podjąłeś od czasu ustalenia wynagrodzenia. I zbierz statystyki (w dolarach i centach, jeśli możesz), aby pokazać, ile wniosłeś do firmy. Dodatkowe punkty, jeśli możesz sugerować, co jeszcze możesz zrobić… jeśli za to ci zapłacono.
  • Job-hop z zamiarem. Jeśli powyższe nie działa – a nawet jeśli działa – zastanów się, kiedy nadszedł czas, aby przejść dalej. Jedno z badań wykazało, że zmiana pracy skutkuje podwyżką o 5,4% w porównaniu z podwyżką o 4% w przypadku pracowników, którzy pozostają na miejscu. W dzisiejszych czasach wielu pracodawców oferuje premie za wpisowe, oprócz wyższych wynagrodzeń, aby przyciągnąć nowe talenty.
  • Porozmawiaj o wynagrodzeniu. Zgłoszone zakresy płac można znaleźć na stronach takich jak Payscale i Glassdoor. Możesz też przejść bezpośrednio do źródeł. Skontaktuj się z zaufanym kolegą i zaoferuj wymianę informacji o wynagrodzeniu, jeśli nie ma nic przeciwko udostępnianiu. To nie tylko do badań. Przejrzystość jest kluczem do ujawnienia nierówności. Jeśli więcej osób otwarcie mówi o tym, ile zarabiają, tym mniejsze szanse, że nieświadomie zaakceptują mniej, niż są warte.

Zróżnicowanie wynagrodzenia ze względu na płeć powstrzymuje kobiety, zwłaszcza większość kobiet z BIPOC, przed budowaniem bogactwa i niezależnością finansową. I chociaż rząd i pracodawcy muszą wprowadzić duże zmiany, aby zlikwidować tę lukę, istnieją sposoby, na które możesz pomóc – i teraz zarabiać więcej.

Dodaj komentarz

Previous post Dokąd doprowadzi nas technologia?
Next post Jak silny dolar amerykański może wpłynąć na Ciebie i gospodarkę?