NFT adoptuje 1200 drzew: kampania zeroemisyjna Shanghai Electric zakończona sukcesem

SZANGHAJ, 25 października 2022 r. /PRNewswire/ — Kampania społeczna Shanghai Electric Go! 0 Carbon Walker rozpoczęta w Światowym Dniu Chodzenia właśnie dotarła do satysfakcjonującego końca.

Kampania zachęca ludzi do zostawienia samochodu w garażu i chodzenia, aby zbliżyć nas do niskoemisyjnej przyszłości. Każde 2 tysiące kroków zrobionych przez uczestnika symbolizowało jeden z zeroemisyjnych projektów firmy, podświetlając odpowiedni znak. Po włączeniu wszystkich podświetleń odbyło się losowanie, a jeden z uczestników otrzymał nagrodę.

Dodatkowo pierwszych 1200 uczestników, którzy przeszli 20 tysięcy kroków w trakcie wydarzenia dołączy do Shanghai Electric w Yan’an w chińskiej prowincji Shaanxi. Będą mogli zobaczyć na własne oczy wartość tej internetowej inicjatywy środowiskowej sadząc wyjątkowe zeroemisyjne drzewa, co da im prawdziwą szansę udziału w rozwijaniu praktyk niskoemisyjnych.

Jako nieodłączna część realizacji strategii środowiskowej, społecznej i zarządczej (ESG), działania w sferze publicznej stanowią klucz do postępu społecznego i mają szeroki i istotny wpływ na przyrodę i społeczeństwo.

Odpowiadając na wyznaczoną przez chiński rząd misję osiągnięcia szczytu emisji w 2030 r. i neutralności emisyjnej w 2060 r. (zwaną podwójnymi celami emisyjnymi 30-60 ), firma Shanghai Electric zwiększyła stabilność własnej działalności dzięki szeregowi najlepszych praktyk i silnych zdolności.

W obrębie sektorów energetyki i produkcji, czyli dwóch obszarów w największych stopniu odpowiadających za zużycie energii w kraju, Shanghai Electric buduje nowe kompleksowe systemy energetyczne i kompletne rozwiązania dla futurystycznych zeroemisyjnych parków przemysłowych, dążąc do zostania liderem we wspomaganiu chińskiego rządu w osiąganiu wyznaczonych celów dekarbonizacji.

Stawiając na ekologię jako na kluczowy aspekt swojej misji, firma Shanghai Electric podjęła już wiele kroków w celu możliwie największej redukcji swojego oddziaływania na środowisko naturalne. Należąca do firmy elektrownia cieplna o powierzchni 44 kilometrów kwadratowych i mocy 700 MW i elektrownia słoneczna o mocy 250MW w Dubaju jest obecnie największą inwestycją termo-solarną w zakresie mocy zainstalowanej, skali inwestycji i magazynowania energii w zasobnikach z płynną solą.

Podczas budowy elektrowni, firma Shanghai Electric przyjęła ochronę środowiska za kluczowy priorytet, powołując lokalną agencję ds. dobrostanu zwierząt do przeprowadzenia wizji lokalnej i zorganizowania bezpiecznego przeniesienia lokalnej fauny, w tym jaszczurek, wielbłądów, antylop i lisów rudych. Podjęte działania objęły również przeniesienie ponad 200 cennych drzew, które rosły w tym miejscu od lat. Inwestycja w Dubaju nie tylko stała się nowym punktem odniesienia dla globalnego wytwarzania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego w ramach Inicjatywy Pasa i Szlaku, ale też pokazała wysiłki podejmowane przez chińskie firmy na rzecz ochrony środowiska i poprawy jakości życia ludzi w czasie zaangażowania w projekty zagraniczne.

Firma rozszerzyła też swoją inicjatywę przechodzenia na ekologiczne rozwiązania o sektor publiczny. W 2022 r. Shanghai Electric i Green Carbon Foundation przystąpiły do realizacji ekologicznego projektu społecznego, w ramach którego na zachodnim brzegu rzeki Huang He w Yan’an, mieście w prowincji Shaanxi, posadzono 1200 drzew w celu stworzenia lasu chroniącego rzekę oraz praktycznego wsparcia kraju w realizacji podwójnych celów emisyjnych 30-60. Shanghai Electric z zaangażowaniem pracuje na rzecz ratowania planety i wspierania koncepcji przyjaznych dla środowiska w obrębie całego przedsiębiorstwa.

W kwietniu 2021 r. firma Shanghai Electric przekazała jednorazową darowiznę w kwocie 700 tysięcy renminbi na wsparcie projektu rozwoju gospodarczego w Dzielnicy Fengxian w Szanghaju, zapewniając wsparcie marketingowe dla Zhuangxing Town w Dzielnicy Fengxian, by wspomóc sprzedaż towarów żywnościowych wartych ponad 1,3204 mln renminbi.

Firma odegrała też rolę w promowaniu współpracy między zachodnimi i wschodnimi regionami kraju, jak również w rewitalizacji obszarów wiejskich. W 2021 r. Shanghai Electric Power Generation Group, Shanghai Mitsubishi Elevator i Shanghai Electric Wind Power Group, trzy podmioty zależne Shanghai Electric, nawiązały współpracę z trzema wioskami w powiecie Fuyian, Qujing, w Prowincji Yunnan, w ramach której każdy z podmiotów zapewnił wsparcie dla jednej z wiosek.

W przeciągu roku 2021 firma Shanghai Electric przekazała wsparcie finansowe w wysokości 450 tys. renminbi na rozwiązanie rozpoznanych problemów praktycznych i wsparcie logistyczne w przekazaniu towarów żywnościowych o wartości ponad 9,0516 mln renminbi do rąk klientów. Działania te miały istotny wpływ na przyspieszenie rewitalizacji obszarów wiejskich.

Już w 2017 r. Shanghai Electric rozpoczął budowę pierwszego demonstracyjnego projektu rozproszonego uzdatniania wody na terenach wiejskich w wiosce Huapiao, Chenjia Town, w powiecie Chongming. Zwarta stacja oczyszczania ścieków domowych o powierzchni 10 metrów kwadratowych zaprojektowana dla tego rejonu, nie emitując żadnego zapachu ani hałasu, jest w stanie oczyścić około 30 ton ścieków domowych dziennie generowanych przez przeszło 100 rolniczych gospodarstw domowych zlokalizowanych w pobliżu wioski.

W 2020 r. firma Shanghai Electric przygotowała pakietową instalację obejmującą jej własne zintegrowane inteligentne urządzenia do oczyszczania ścieków, prefabrykaty i technologie oczyszczania ścieków, techniki pogłębiania rzek i jezior, jak również inteligentne rozwiązania cyfrowe i przyjazne dla środowiska rozwiązania informatyczne, aby stworzyć kompleksowe rozwiązanie do zarządzania środowiskiem wodnym w ramach projektu oczyszczania ścieków na terenach wiejskich realizowanego w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego w powiecie Huaiyuan, Bengbu, w Prowincji Anhui.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1927800/image_1.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1800747/logo_new_Logo.jpg

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Dodaj komentarz

Previous post Świńskie organy będą ratować ludzkie życie?
pasjanse online: Gry Giza Solitaire i Pasjans Półksiężycowy Next post Pasjanse online dla koneserów! Giza Solitaire i Pasjans Półksiężycowy